פרופיל חברה

הדרך המהירה להצלחה!

אין ביטוי קולע יותר לתיאור עולם ההייטק מאשר - HighWay. אוטוסטראדה של מידע, אוטוסטראדה של קדמה – דרך מהירה במלוא מובן המילה.
מאז הקמתה בשנת 2006, חברת HiWay שמה לה למטרה להשים את המועמדים האיכותיים והראויים ביותר למגוון תפקידים בזירת ההייטק הדינאמית בארץ ובעולם.
מאגר מידע מקוון המונה אלפי מועמדים פוטנציאליים, מאפשר לנו ליצור, תוך זמן קצר, את ההתאמות המדויקות ביותר בין  ארגונים למועמדים איכותיים  בתחומי ההייטק השונים.
וכמובן -, כמי שמתמחים בראש וראשונה ביצירת חיבורים בין אנשים, אנו שמים את מרב הדגש על תהליך התהוותו של מאגר המידע – אבחון אישי ומדויק להפליא המהווה בסיס לאיתור האדם הנכון לתפקיד הנכון ברגע האמת.

מסמנים יעדים. ומגיעים אליהם.

כשם שאין מועמד אחד דומה למשנהו, כך לכל חברת הייטק יש חזון מקצועי משלה, דרך משלה ותרבות ארגונית המושפעת מה- DNA האישי של כל עובד ועובד.
הדרך שלנו ליצור אינטגרציה בין צרכי המעסיק לכישוריו של המועמד היא באמצעות תהליך אבחון המושתת על שתי נקודות מיקוד: הכרות מעמיקה עם האדם שמאחורי התפקיד המיועד, לצד -איבחון מקצועי\טכנולוגי  למידת התאמתו לזירת הפעילות של המעסיק הפוטנציאלי ולדרישות התפקיד המוגדר.

אבחון שכזה מתבצע הן על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום משאבי האנוש והן על ידי גורמים ניהוליים המגיעים מלב עולם ההייטק והטכנולוגיה. יעילות התוצאה מוכחת פעם אחר פעם: יצירת 'חיבורים' נכונים שמביאים למימוש פוטנציאל העובדים ולמינוף פעילות הארגון כולו.

שומרים על חוקי הדרך.
שני קווים-מנחים מתווים את האתיקה המקצועית שלנו: הקשבה ודיסקרטיות.
הקשבה משמעותה מתן תשומת לב רחבה – לסימני הדרך, לרעשי הרקע ולתנאי הדרך המשתנים. בחברת HiWay, הקשבה פרושה יצירת אותם תנאי דרך.
הבטחתנו למועמד – מתוך הקשבה אקטיבית לרצונותיך ושאיפותיך נדע לסלול את הדרך הנכונה עבורך, על פי הקצב שלך, מטרות הקריירה שסימנת לעצמך והעדפותיך האישיות.
אנו יודעים עד כמה מורכב עשוי להיות תהליך הגיוס ומודעים לרגישות החומרים העוברים תחת ידינו. הבטחתנו לך: לכל אורך הדרך, נהיה אנשי סודך.
הכלל הינו אחיד: היעד אליו תגיע, הוא היעד שבו הנך ממוקד!
הבטחתנו למעסיק – גם על הדרך המהירה, מהירות התגובה בה נפעל לעולם לא תבוא על חשבון ההתמקדות שלנו ביעד שלך.
אנו רואים בקשת לקוחותינו מועדון לקוחות פנימי שראוי לקבל מגוון שירותי אבחון וגיוס מתקדמים ומתחייבים ליצור בידול איכותי בענף הגיוס, המושתת על מקצועיות, הקשבה ללקוח, הובלת התהליך בהתאם לצרכי הארגון ושמירה על דיסקרטיות מלאה.

אחרון חביב: לא שוכחים להתלהב!
חברת HiWay מנוהלת על ידי דגנית ליזרוביץ-שנייר, אשר לה ניסיון של למעלה מעשור בעולם משאבי האנוש בתפקידי גיוס, ניהול משאבי אנוש, בנית תהליכי עבודה ופיתוח ארגוני. בין תפקידיה הקודמים: ניהול משאבי אנוש בחברת התוכנה מקסביל, משאבי אנוש בקבוצת שטראוס – עלית.
דגנית ליזרוביץ-שנייר מחזיקה בתואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון בניהול ותואר שני מאוניברסיטת בן גוריון במנהל עסקים.
כפי שמעידה דגנית על עצמה: "מאז דבק בי 'חיידק הגיוס', לא קיימת עבורי בחירה מקצועית אחרת. ב-  HiWay אנחנו לא מתבוננים מהצד, אנו חלק מהעשייה; שותפים לדרך במלוא מובן המילה."